Historical House of Representatives Class Photos
Historical Photos of House Classes

PREV

Class of 1991

NEXT

Enlarge as PDF

Top row (L - R):
Cal Anderson - King; Marlin Appelwick - King; Clyde Ballard -  Chelan, Douglas, Okanogan, Kittitas, Grant; Bob Basich - Pacific, Grays Harbor, Wahkiakum; John Byron Beck - Snohomish; Jennifer Belcher - Thurston; John Betrozoff - King; Rose Bowman - Lewis, Thurston; Dennis Braddock - Whatcom; Lane Bray - Benton; Joanne Brekke - King; Art Broback - Pierce; Jean Marie Brough - King, Pierce; Bill Brumsickle - Lewis, Thurston; Maria Cantwell - King, Snohomish; Sarah Casada - Pierce

2nd row (L - R):
Gary Chandler - Adams, Grant, Kittitas, Yakima; Grace Cole - King; David Cooper - Clark, Cowlitz; Bill Day - Spokane; Dennis A. Dellwo - Spokane; Randy Dorn - Pierce, Thurston; Brian Ebersole - Pierce; Betty L. Edmondson - Yakima; Roy A. Ferguson - King; Greg Fisher - King; Ruth Fisher - Pierce; Elmira Forner - King; Rosa Franklin - Pierce; Karen Fraser - Thurston; Steve Fuhrman - Ferry, Lincoln, Pend Oreille, Okanogan, Stevens, Spokane; William A. Grant - Walla Walla, Benton, Franklin

3rd row (L - R):
James F. Hargrove - Clallam, Jefferson, Grays Harbor; Mary M. Haugen - Island, Snohomish, Skagit; Michael Heavey - King; Lorraine A. Hine - King; Harold Hochstatter - Adams, Grant, Kittitas, Yakima; J. Bruce Holland - King; Jim Horn - King; Jay R. Inslee - Yakima; Ken Jacobsen - King; Peggy Johnson - Grays Harbor, Mason, Kitsap, Thurston; Rob Johnson - San Juan, Skagit, Whatcom; Evan Jones - Clallam, Jefferson, Grays Harbor

4th row (L - R):
Richard King - Snohomish; Pete Kremen - Whatcom; June Leonard - King; Barbara Lisk - Benton, Yakima; Gary F. Locke - King; Curtis Ludwig - Benton; Fred O. May - King; Alex W. McLean - Chelan, Douglas, Grant, Kittitas, Okanogan; Ron Meyers - Kitsap, Pierce; Todd Mielke - Spokane; Louise Miller - King; Maryann Mitchell - King, Pierce

5th row (L - R):
Betty Sue Morris - Clark, Cowlitz; Bob Morton - Ferry, Lincoln, Pend Oreille, Stevens, Okanogan, Spokane; John A. Moyer - Spokane; Holly Myers - Skamania, Klickitat, Clark; Darwin R. Nealey - Asotin, Columbia, Garfield, Whitman, Adams, Franklin; Richard Neher - Benton, Franklin, Walla Walla; Dick Nelson - King; John L. O'Brien - King; Val Ogden - Clark; George Orr - Spokane; Mike Padden - Spokane; George Marshall Paris Sr. - King, Snohomish; W. Kim Peery - Skamania, Klickitat, Clark; Larry Phillips - King; Margarita Prentice - King; Eugene A. Prince - Asotin, Garfield, Columbia, Whitman, Adams, Franklin

6th row (L - R):
Wes Pruitt - Kitsap, Pierce; Marilyn Rasmussen - Pierce, Thurston; Margaret S. Rayburn - Yakima, Benton; Mike Riley - Cowlitz, Wahkiakum; Judi Roland - King, Pierce; Nancy S. Rust - King; Karen Schmidt - Kitsap; Pat Scott - Snohomish; Timothy Sheldon - Grays Harbor, Mason, Kitsap, Thurston; Jean Silver - Spokane; Duane Sommers - Spokane; Helen Sommers - King; Harriet A. Spanel - San Juan, Skagit, Whatcom; Arthur C. Sprenkle - Snohomish; Randy Tate - Pierce; Georgette Valle - King

7th row (L - R):
Christopher Vance - King, Pierce; Steve Van Luven - King; Art Wang - Pierce; Karla Wilson - Snohomish; Simeon R. Wilson - Island, Skagit, Snohomish; Jesse Wineberry - King; Shirley J. Winsley - Pierce; Jeannette Wood - Snohomish; John C. Wynne - Snohomish; Paul Zellinsky - Kitsap; Alan Thompson  - Chief Clerk; Dennis Karras - Deputy Chief Clerk; Ross Young - Sergeant-at-Arms

Center: Speaker of the House; Joseph E. King - Clark

Additional Photos