Historical House of Representatives Class Photos

‚ÄčHistorical Photos of House Classes

PREV

Class of 2017

NEXT

Enlarge as PDF

Top row (L - R):
Sherry Appleton - Kitsap; Andre Barkis - Thurston; Steve Bergquist - King; Brian Blake - Cowlitz, Grays Harbor, Pacific, Wahkiakum; Vincent Buys - Whatcom; Michelle Caldier - Kitsap, Pierce; Bruce Chandler - Yakima;  Mike Chapman - Clallam, Grays Harbor;  Judy Clibborn - King; Eileen Cody - King; Cary Condotta - Chelan, Douglas, Grant, Okanogan; Richard DeBolt - Clark, Cowlitz, Lewis, Thurston; Tom Dent - Kittitas, Lincoln, Yakima; Beth Douglas - Thurston; Laurie Dolan - Thurston; Mary Dye - Adams, Asotin, Franklin, Garfield, Spokane, Whitman

2nd row (L - R):
Jessyn Farrell - King; Jake Fey - Pierce; Joe Fitzgibbon - King; Noel Frame - King; Roger Goodman - King; Paul Graves - King; Mia Su-Ling Gregerson - King; Dan Griffey - Kitsap, Mason, Thurston; Larry Haler - Benton; Drew Hanson - King; Mark Hargrove - King; Mark Harmsworth - Snohomish; Paul Harris - Clark; Dave Hayes - Island, Skagit, Snohomish; Jeff Holy - Spokane; Zachary Hudgins - King;

3rd row (L - R):
Morgan Irwin - King, Pierce; Bill Jenkin - Benton, Columbia, Franklin, Walla Walla; Laurie Jinkins - Pierce; Norm Johnson - Clark, Klickitat, Skamania, Yakima; Ruth Kagi - King, Snohomish; Christine Kilduff - Pierce;  Steve Kirby - Pierce; Brad Klippert - Benton; Shelley Kloba - King, Snohomish; John Koster - King, Skagit, Snohomish; Vicki Kraft - Clark; Joel Kretz - Ferry, Okanogan, Pend Oreille, Spokane, Stevens

4th row (L - R):
Dan Kristiansen - King, Skagit, Snohomish; John Lovick - Snohomish; Kristine Lytton - San Juan, Skagit, Whatcom; Drew MacEwen - Kitsap, Mason, Thurston; Nicole Macri - King; Matt Manweller - Grant, Kittitas, Lincoln, Yakima; Jacquelin Maycumber - Ferry, Okanogan, Pend Oreille, Spokane, Stevens;  Joan McBride - King; Gina McCabe - Clark, Klickitat, Skamania, Yakima; Bob McCaslin - Spokane;  Joyce McDonald - Pierce; Jeff Morris - San Juan, Skagit, Whatcom 

5th row (L - R):
Dick Muri - Pierce; Terry Nealey - Benton, Columbia, Franklin, Walla Walla; Ed Orcutt - Clark, Cowlitz, Lewis, Thurston; Timm Ormsby - Spokane; Lillian Ortiz-Self - Snohomish; Tina Orwall - King; Mike Pellicciotti - King, Pierce; Strom Peterson - Snohomish; Eric Pettigrew - King; Liz Pike - Clark

6th row (L - R):
Sharon Tomiko Santos - King; David Sawyer - Pierce; Joe Schmick - Adams, Asotin, Franklin, Garfield, Spokane, Whitman; Mike Sells -  Snohomish; Tana Senn - King; Matt Shea - Spokane; Vandana Slatter - King; Norma Smith - Island, Skagit, Snohomish; Larry Springer - King; Melanie Stambaugh - Pierce; Derek Stanford - King, Snohomish; Mike Steele - Chelan, Douglas, Grant, Okanogan; Drew Stokesbary - King, Pierce; Monica Jurado Stonier - Clark; Pat Sullivan - King; Gael Tarleton - King

7th row (L - R):
David Taylor - Yakima; Steve Tharinger - Clallam, Grays Harbor, Jefferson; Luanne Van Werven - Whatcom; Brandon Vick - Clark; Mike Volz - Spokane; Jim Walsh - Cowlitz, Grays Harbor, Lewis, Pacific, Wahkiakum; J.T. Wilcox - Pierce, Thurston; Sharon Wylie - Clark; Jesse Young - Kitsap, Pierce; Bernard Dean - Chief Clerk; Nona Snell - Deputy Chief Clerk

Center: Speaker of the House; Frank Chopp - King

‚ÄčAdditional Class Photos